Ile kosztuje zrobienie aplikacji mobilnej?

Android, iOS a może WindowsPhone?

Na wstępie należy ustalić na jakiej lub na jakich platformach ma działać nasza aplikacja.
Zależy to głównie od preferencji Klienta.
Należy jednak pamiętać, że na dzień dzisiejszy rynek urządzeń mobilnych jest podzielony w przybliżeniu w następujący sposób:

80% urządzenia pracujące na Androidzie
15% urządzenia z iOS (iPhone / iPad)
5% pozostaje dla WindowsPhone

Natywnie czy hybrydowo?

Należy rozróżnić dwa podstawowe typy aplikacji mobilnych ze względu na możliwości wykorzystywania zasobów sprzętowych (jak np. wbudowany aparat). Podział ten ma wpływ na koszt wytworzenia oraz czas potrzebny na wprowadzanie modyfikacji:

HYBRYDOWO

połączenia aplikacji natywnej, w której za część funkcjonalności opowiada wbudowany komponent WEB (HTML5/CSS3/JS). Aplikacje hybrydowe wykorzystują to co najlepsze w aplikacjach natywnych - dostęp do zasobów sprzętowych urządzenia oraz to co niesie za sobą technologia webowa
Podstawowymi plusami tego rodzaju aplikacji to: niższy koszt, możliwość szybkiego wprowadzania zmian. Nie są jednak tak wydajne jak aplikacje natywne.

NATYWNIE

aplikacja jest pisana od podstaw bezpośrednio na konkretne środowisko. Jeżeli chcemy aplikację na więcej niż jedno środowisko mobilne trzeba się liczyć z zróżnicowanym środowiskiem graficznym poszczególnych systemów. Inaczej aplikacja będzie wyglądała na iOS inaczej na Android.
Niewątpliwym atutem tego rodzaju aplikacji jest ich szybkość działania, dlatego zalecane są do rozwiązań skomplikowanych, wymagających wyższej wydajność.
Podstawowym minusem w/w rodzaju aplikacji jest ich relatywnie wysoka cena.

Więc w końcu ile to kosztuje?

Każda wycena jest indywidualna, podczas kontaktu z nami proszę być przygotowanym na odpowiedzi na poniższe pytania:

Zaprszamy do kontaktu z nami

kontakt